It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Graj w zabawne produkcje z najbliższymi, bez względu na ich wiek. Zgarnij gry takie jak House Flipper (-35%), Real Heroes: Firefighter HD (-35%), Bridge Constructor (-80%) i wiele innych gier familijnych. Środowe Łowy trwają do 17 lipca 2021, do godz. 15:00.

Kochasz gry tak, jak my? Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać nowości, powiadomienia o premierach oraz wyjątkowe zniżki. Przejdź do sekcji „Prywatność i ustawienia” na swoim koncie GOG, aby dołączyć już teraz!
Post edited July 15, 2021 by ponczo_
2.59zł • -90% • Gomo
2.59zł • -90% • Journey of a Roach
2.59zł • -74% • Tropico Reloaded
3.59zł • -90% • Holy Potatoes! A Spy Story?!
3.59zł • -90% • Holy Potatoes! A Weapon Shop?!
3.59zł • -90% • Holy Potatoes! We're in Space?!
3.69zł • -90% • Lilly Looking Through
4.29zł • -90% • Deponia
5.39zł • -90% • Bounty Train
6.39zł • -90% • Deponia 3: Goodbye Deponia
7.09zł • -87% • Felix The Reaper
7.19zł • -80% • Bridge Constructor
7.19zł • -80% • Bridge Constructor Medieval
7.19zł • -80% • Bridge Constructor Playground
7.19zł • -80% • Bridge Constructor Stunts
7.19zł • -90% • Silence
7.39zł • -90% • Deponia 2: Chaos on Deponia
7.39zł • -90% • Edna and Harvey: Harvey's New Eyes
8.59zł • -90% • Deponia 4: Deponia Doomsday
8.99zł • -70% • CHUCHEL
10.79zł • -70% • Bridge Constructor Portal
10.79zł • -70% • Grim Legends 2: Song of the Dark Swan
10.79zł • -70% • Grim Legends 3: The Dark City
10.79zł • -70% • Grim Legends: The Forsaken Bride
10.79zł • -70% • Nightmares from the Deep 2: The Siren's Call
10.79zł • -70% • Nightmares from the Deep 3: Davy Jones
10.79zł • -70% • Nightmares from the Deep: The Cursed Heart
11.39zł • -70% • CHUCHEL Cherry Edition
12.19zł • -45% • Nancy Drew: Curse of Blackmoor Manor
12.49zł • -75% • Edna and Harvey: The Breakout - Anniversary Edition
13.99zł • -60% • Tropico 3 Gold Edition
13.99zł • -60% • Tropico 4
14.09zł • -70% • Pikuniku
14.39zł • -60% • Bridge Constructor: The Walking Dead
14.39zł • -80% • Yoku's Island Express
21.59zł • -60% • Slime-san: Superslime Edition
23.39zł • -33% • A Boy and His Blob
24.09zł • -33% • Rescue Rover Collection
28.79zł • -60% • Tropico 5
29.19zł • -75% • SPORE Collection
32.79zł • -80% • Yooka-Laylee
33.49zł • -50% • Niche - a genetics survival game
35.09zł • -35% • Real Heroes: Firefighter HD
40.49zł • -25% • Scarlet Hood and the Wicked Wood
43.19zł • -60% • Yooka-Laylee and the Impossible Lair
46.79zł • -35% • House Flipper
51.99zł • -20% • Pile Up! Box by Box
53.29zł • -75% • Yooka-Laylee: Buddy Duo Pack
53.99zł • -50% • Hello Neighbor
57.19zł • -33% • Rescue HQ - The Tycoon
57.59zł • -20% • El Hijo - A Wild West Tale
65.99zł • -60% • Tropico 5: Complete Collection
71.49zł • -50% • Dungeons 3 Complete Collection
71.49zł • -50% • Tropico 6
73.69zł • -60% • Yooka-Laylee and the Impossible Lair: Digital Deluxe Edition
80.99zł • -50% • Tropico 6 El Prez Edition
avatar
GOG.com: [url=https://www.gog.com/promo/ 20210714_midweek_sale]Środowe Łowy[/url]
URL ma spację i dlatego nie przenosi na stronę promocji... :>
Trochę niepokoją mnie ostatnie problemy techniczne. Coraz więcej skopanych linków, niedziałających tagów, ale też błędów na stronach z promocjami i innych pomniejszych usterek. Coś się mocno sypie z kodem strony. Przydałby się generalny remont...
Poprawione! To tylko moja literówka :D Dzięki za czujność.
avatar
ponczo_: Poprawione! To tylko moja literówka :D Dzięki za czujność.
To nie jest odosobniony przypadek. Naprawdę przerasta Wasze kompetencje przeczytanie co wypluł translator i sprawdzenie linków po opublikowaniu w newsie oraz na forum? Przynajmniej raz w tygodniu linki są zepsute albo treść przypomina język polski tylko z pozoru.

Wprawdzie ta promocja już minęła, ale Gorogoa na gog 63,49 zł, na steam i epic 53,99 zł, na steam była jednocześnie taka sama promocja 70% jak na gog, cena na steamie - 16,19 zł, na gogu było to ponad 19 zł.

/edit/ Vambrace: Cold Soul o ile pamiętam też ma różnice w cenach.

Może w końcu wzięlibyście się za weryfikację oferty sklepu? Nawet nie musicie już ręcznie wklepywać tytułów na każdej platformie, bo powstały narzędzia w sieci do łatwego porównywania cen, jak np. gg.deals, ktoś wykonał już najcięższą robotę. Niewykluczone, że za pomocą filtrów/alarmów udałoby się to zautomatyzować, ale tego pewny nie jestem, bo dostęp do wszystkich narzędzi uzyskuje się po założeniu konta. Na pewno można ustawić filtr na sklep, kolejność alfabetyczna i jedziemy. Nawet klikając pojedynczo na tytuły pełnego dnia pracującego nie powinno to zająć.
Wypadałoby twórców narzędzia jakoś wynagrodzić, czy podjąć współpracę, ale to już inna sprawa czy uczciwie do tego podejdziecie.

Stan goga jest coraz bardziej męczący i to nie z powodu niedoróbek technicznych, które są od lat stałe (lepiej tego nie ruszać, bo nie przypominam sobie teraz nawet jednej zmiany na lepsze), ale głównie ludzi, którzy go reprezentują i decydują o formie przekazu, tworzonym wizerunku czy kierunku zmian, gdzie na każdym kroku widać "tumiwisizm" i prywatę.
Post edited July 15, 2021 by topolla
avatar
topolla: To nie jest odosobniony przypadek. Naprawdę przerasta Wasze kompetencje przeczytanie co wypluł translator i sprawdzenie linków po opublikowaniu w newsie oraz na forum? Przynajmniej raz w tygodniu linki są zepsute albo treść przypomina język polski tylko z pozoru.
Niestety muszę się zgodzić z zarzutami odnośnie usterek technicznych. Na przykład w tytule tego wątku zepsute są tagi pogrubiające tekst. I jest tego coraz więcej. Nie wiem, czy problemem jest zbyt mała liczba pracowników stosunku do zadań, przez co nie ma kto tego poprawiać, czy też poprawić się tego nie da na skutek błędów technicznych, ale takie usterki wyglądają trochę nieprofesjonalnie. Z permanentną fioletową kropką obok "Społeczności" borykamy się już od miesięcy. Kuleją także rozwijane listy np. wyszukiwarki czy znajomych, których nie da się przewinąć z poziomu forum z powodu jakiegoś błędu w kodzie strony. Dodawanie do koszyka też jest trochę zbugowane, jeśli chcemy dodać więcej niż dwie pozycje pod rząd (system pomija dodanie trzeciej pozycji do koszyka i trzeba powtórnie kliknąć, żeby gra się dodała).
avatar
topolla: Wprawdzie ta promocja już minęła, ale Gorogoa na gog 63,49 zł, na steam i epic 53,99 zł, na steam była jednocześnie taka sama promocja 70% jak na gog, cena na steamie - 16,19 zł, na gogu było to ponad 19 zł.
To już chyba zależy tylko od wydawcy danego tytułu. Za brak DRM-ów czasami trzeba niestety dopłacać.
avatar
topolla: Stan goga jest coraz bardziej męczący i to nie z powodu niedoróbek technicznych, które też są od lat stałe (lepiej tego nie ruszać, bo nie przypominam sobie teraz nawet jednej zmiany na lepsze), ale głównie ludzi, którzy go reprezentują i decydują o formie przekazu, tworzonym wizerunku czy kierunku zmian, gdzie na każdym kroku widać "tumiwisizm" i prywatę.
Mnie właśnie męczą te niedoróbki techniczne. Cierpi na tym profesjonalizm strony, co może odstraszyć nowych użytkowników. Tekst z tagami na wierzchu po prostu nie wygląda dobrze. Już lepiej byłoby w ogóle zrezygnować z pogrubień niż tolerować widoczne tagi.
avatar
Sarafan: [...]poprawić się tego nie da na skutek błędów technicznych, ale takie usterki wyglądają trochę nieprofesjonalnie. Z permanentną fioletową kropką obok "Społeczności" borykamy się już od miesięcy[...]
Błędu z fioletową kropką kiedyś nie było, tak jak i wielu innych. Te błędy spowodowały nieudolne zmiany w kodzie strony.
avatar
Sarafan: To już chyba zależy tylko od wydawcy danego tytułu. Za brak DRM-ów czasami trzeba niestety dopłacać.
To zależy od kontraktu. Wątpię w teorię o tego typu dopłacaniu. Za brak drm płacimy w formie hermetycznej formy dystrybucji, czasem słabszych promocji, ale nie w różnicy w cenie podstawowej. Żadna firma nie pozwoliłaby sobie na coś takiego.
avatar
Sarafan: Mnie właśnie męczą te niedoróbki techniczne. Cierpi na tym profesjonalizm strony, co może odstraszyć nowych użytkowników. Tekst z tagami na wierzchu po prostu nie wygląda dobrze. Już lepiej byłoby w ogóle zrezygnować z pogrubień niż tolerować widoczne tagi.
To nie wynika z błędu technicznego, tylko ludzkiego. To jest do ogarnięcia, tylko trzeba temu poświęcić odrobinę uwagi. Czasem coś przeredagować, usunąć jakąś spację, zamknąć tag itp., czyli sprawdzić, co się popełniło, zamiast [ctrl+c]+[ctrl+v]=fajrant.
Post edited July 15, 2021 by topolla
avatar
topolla: To nie wynika z błędu technicznego, tylko ludzkiego. To jest do ogarnięcia, tylko trzeba temu poświęcić odrobinę uwagi. Czasem coś przeredagować, usunąć jakąś spację, zamknąć tag itp.
Nie byłbym taki pewny. Wątpię, żeby ktoś masowo popełniał błąd w tagach z pogrubieniem. Moja teoria jest taka, że system nie przyjmuje tego taga z jakiegoś powodu.
A moja jest taka, że przy kopiowaniu pomiędzy różnymi narzędziami automatyczne korekcje itp. rozwalają szyk, modyfikują linki, gdzieś coś zjedzą, zamienią na inny znak i nikt tego na końcu nie sprawdza.
Post edited July 15, 2021 by topolla
avatar
topolla: A moja jest taka, że przy kopiowaniu pomiędzy różnymi narzędziami automatyczne korekcje itp. rozwalają szyk, modyfikują linki, gdzieś coś zjedzą, zamienią na inny znak i nikt tego na końcu nie sprawdza.
Technicznie rzecz ujmując tag pogrubiający w tym wątku jest chyba poprawny. "<b>" i "</b>" bez żadnego błędu. No chyba, że powinien być taki, jak na forum, czyli w nawiasach kwadratowych, ale nie sądzę, żeby ktoś taki błąd nagminnie popełniał.
Post edited July 15, 2021 by Sarafan
To jest błąd w kodzie, tak jak w komentarzach do wishlisty nie da się dodawać linków, bo html się sypie. Dość zabawne w sumie, że nawet obok "community wishlist" stoi ciągle "beta".
Według wieści gminnej część społecznościowa była zrobiona na zlecenie przez zewnętrznego kontraktora, z którym GOG od dawna nie współpracuje i obecny zespół albo nie potrafi albo z jakiegoś powodu nie może nic z tym zrobić. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli się mylę, ale chyba w kwestii forum od samego początku, a przynajmniej od daty mojej rejestracji, nie były wprowadzane absolutnie żadne zmiany. Sklep miał redesign parę lat temu, a tutaj nic.

Co do jednego wątpliwości nie ma, zabugowane, nieprzemyślane i przedpotopowe forum na pewno dobrego wrażenia na nikim nie robi i nie zachęca do korzystania.
Post edited July 15, 2021 by ssling
Sarafan mówisz o tagach w tytule, a ja głównie miałem na myśli jak wygląda często treść, także np. podlinkowanie tytułów gier powinno być normą.
Zdziwiłbym się, gdyby tytułu nie można było ręcznie poprawić podczas wstawiania, ale to wymaga uwagi, zainteresowania się poprawą jakości serwisu, stworzenia jakiegoś skryptu bądź makro, który zrobiłby to z automatu albo robić to ręcznie, skoro inaczej się nie da.
Kwestia profesjonalizmu i podejścia. Tam nie siedzi Heniu, który samotnie przy wieczornej herbatce ogarnia swojego bloga, tylko jest całe korpo, którego pracownicy na różnych szczeblach niezbyt poważnie podchodzą do swojej pracy, często nie rozumiejąc, nawet nie zastanawiając się skąd wzięli się klienci goga i czego oczekują.

ps
Vambrace: Cold Soul o ile pamiętam też ma różnice w cenach.
Post edited July 15, 2021 by topolla
Ok, to po kolei:

- Niedziałające linki (a raczej ich kod) to niestety błąd techniczny związany z samym forum, którego jesteśmy świadomi i zapewniam, że aktywnie pracujemy nad rozwiązaniem wielu z nich. Dotyczy to również kwestii pogrubienia w tytułach wątków. Ten temat nie jest nam obojętny, również dążymy do tego by wszystko wyglądało estetycznie i było wygodne w użytkowaniu. Niestety może to zająć jeszcze trochę czasu. Nie jest to jednak temat zapomniany ;)

- Różnice w cenach to temat tak złożony, że na pierwszy rzut oka nie jestem w stanie zweryfikować podanych przykładów. Cena gier może zależeć od jej wydawcy, ceny regionalnej, wykrywanej lokalizacji... Czasem faktycznie jest błędem po naszej stronie, dlatego w tym wypadku bardzo prosimy o zgłoszenie danej różnicy do Supportu. Mając do dyspozycji różne narzędzia, możemy dogłębnie sprawdzić w czym rzecz i, jeśli będziemy mogli, naprawić ewentualny błąd.

- Jeśli chodzi o spację w linku to akurat błąd ludzki (konkretnie mój, biorę go na klatę). Wszyscy jesteśmy ludźmi i zdarza nam się popełniać drobne błędy. Postaramy się oczywiście poprawić! :)

- Wszystkie nasze newsy są tłumaczone przez człowieka, nie translator.

Jeśli macie dodatkowe pytania, piszcie śmiało. Postaram się odpowiedzieć.
avatar
ponczo_: Jeśli macie dodatkowe pytania, piszcie śmiało. Postaram się odpowiedzieć.
Ten się nie myli, kto nic nie robi. :) Pomyłki są rzeczą ludzką. Z tym nikt nie będzie tu chyba dyskutował. Problem jest tylko w tym, że na wiele poprawek w działaniu forum czekamy już bardzo długo. Dobrze wiedzieć, że większość błędów wynika z wadliwego systemu, a nie pomyłek ludzkich. Macie zapewne niemało na głowie i to też rozumiem, ale mechanizmy takie jak dodawanie gier do koszyka powinny działać jak w zegarku, bo w przeciwnym razie tracicie po prostu klientów, którzy takimi rzeczami się zniechęcają. I nie jest to złośliwość z mojej strony, ale autentyczna troska o serwis, którego charakter jest unikatowy w skali Internetu.