It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Staw czoła potężnemu Lichowi, władaj rozszerzającą się talią mistycznych kart i umieszczaj wrogów, budynki i teren wzdłuż każdej unikalnej pętli ekspedycyjnej dla mężnego bohatera! Loop Hero jest już dostępne na GOG.COM wraz z 15% zniżką, która potrwa do 11 marca 2021, 19:00.

Kochasz gry tak, jak my? Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać informacje o nowościach, powiadomienia o premierach oraz wyjątkowe zniżki. Przejdź do sekcji „Prywatność i ustawienia” na swoim koncie GOG, aby dołączyć już teraz!
Szkoda, że nie ma demka.
Jest taki hype wokół tej gry, że nie ufam opiniom :)
avatar
ciemnogrodzianin: Szkoda, że nie ma demka.
Jest taki hype wokół tej gry, że nie ufam opiniom :)
Sam nie mam / nie grałem, ale dużo czasu spędziłem na ogladaniu jak ktoś inny gra, więc myślę, że dam radę odpowiedzieć na Twoje pytania jeśli je masz.
avatar
Lexor: ...
Dzięki, ale właśnie w przypadku tej konkretnej gry najbardziej chciałbym spróbować. Wydaje mi się, że to jedna z tych, w przypadku których decyduje bezpośrednie wrażenie.

Pamiętam przypadek Wonder Boy – gdy, w której wszystko, łącznie z ocenami, jest genialne, ale, kurde, ona jest dla mnie po prostu niegrywalna przez swoją fizykę/mechanikę.

Nawiasem – rozumiem, że popatrzyłeś, ale nie zdecydowałeś się na zakup. Dlaczego?
avatar
ciemnogrodzianin: Nawiasem – rozumiem, że popatrzyłeś, ale nie zdecydowałeś się na zakup. Dlaczego?
Nie tylko "popatrzyłem", ale tak dużo już jej widziałem, że właściwie "przeszedłem", dlatego jak napisałem wydaję się kompetentną osobą do odpowiedzi na pytania. Grę kupiłbym ale niestety ze wględu na "kwestie pandemiczne" muszę uważać z wydatkami.
avatar
ciemnogrodzianin: Szkoda, że nie ma demka.
Jest taki hype wokół tej gry, że nie ufam opiniom :)
avatar
Lexor: Sam nie mam / nie grałem, ale dużo czasu spędziłem na ogladaniu jak ktoś inny gra, więc myślę, że dam radę odpowiedzieć na Twoje pytania jeśli je masz.
Jeśli dobrze zrozumiałem, miałeś okazję poobserwować jak gra ktoś ze znajomych?
Bo gdyby to był jakiś stream albo filmik na YouTube, to sam bym z ciekawością popatrzył... :)

Niemniej, miałbym pytanie:
Czytałem pod LH opinię (Awesome demo, but don't get overexcited, marca 7, 2021) z której wynikało, że rozbudzony przez demo apetyt na super rozbudowane i złożone drzewko rozwoju budowli i bonusów, wynikających z postawienia razem określonych konstrukcji, nie został zaspokojony.... Czy to tylko opinia kogoś ze zbyt dużymi oczekiwaniami i drzewko rozwoju jest spójne, kompletne i "rozłożyste", czy może daje się odczuć w nim brak, niedosyt, "niedokończenie"?
avatar
KillingMoon: Jeśli dobrze zrozumiałem, miałeś okazję poobserwować jak gra ktoś ze znajomych?
Bo gdyby to był jakiś stream albo filmik na YouTube, to sam bym z ciekawością popatrzył... :)
W skrócie: od czasu premiery miałem możliwość oglądania różnych streamerów przez "wiele godzin" - widziałem różne etapy gry, różne strategie, różne stopnie zaawansowania streamera w grę. Sam też zadawałem mnóstwo pytań, jeśli czegoś nie wiedziałem / nie rozumiałem, a teraz doszedłem do momentu, że częściej to ja im "pomagam". ;)
avatar
KillingMoon: Czytałem pod LH opinię (Awesome demo, but don't get overexcited, marca 7, 2021) z której wynikało, że rozbudzony przez demo apetyt na super rozbudowane i złożone drzewko rozwoju budowli i bonusów, wynikających z postawienia razem określonych konstrukcji, nie został zaspokojony.... Czy to tylko opinia kogoś ze zbyt dużymi oczekiwaniami i drzewko rozwoju jest spójne, kompletne i "rozłożyste", czy może daje się odczuć w nim brak, niedosyt, "niedokończenie"?
Odpowiem tak, że to zależy od gracza, od jego indywidualnych wymagań co do tego typu gry. Ja uważam, że gra jest spójna (czyli jej jakość dość dobrze odzwierciedla cenę), ale przyznam, ze niektórzy gracze mogą czuć ten "niedosyt", szczególnie po ukończeniu fabuły gry, po której w zasadzie chyba nie ma już co robić.

Dla gracza, który jest obeznany z rogalikami może wydać się ona zbyt krótka (nie ma tu mowy o czasowym porównywaniu z np. Darkest Dungeon), z drugiej strony to może być swego rodzaju zaletą, bo jeśli wiemy co robić i potrafimy dobrze ocenić swoje możliwości to (co w sumie jest zaskakujące jeśli chodzi o ten typ gier) nie spędzimy zbyt dużo czasu na "grindzie". Gra ma też (patrząc z mojego punktu widzenia) dość proste zasady (tzw. "entry level" jesli chodzi o rogaliki) ale mimo to potrafi dostarczyć dużo zabawy - szczególnie stosowanie różnych nowych kombinacji, jakie pojawiają się wraz z postępem gry - nie ma ich co prawda zbyt dużo (w porównaniu do innych rogalików) ale ilość jest, imho, wystarczająca.

Jak dla mnie ma trochę zbyt dużo RNG, szczególnie jeśli chodzi o zdobywanie przedmiotów, ale to cecha większości rogalików, więc jestem do tego przyzwyczajony - tym bardziej, że ostatecznie, jeśli posiadamy już jakąś wiedzę o grze, nie będzie to miało aż takiego wpływu - jednak może przeszkadzać na początku.
Post edited March 09, 2021 by Lexor
avatar
KillingMoon: Jeśli dobrze zrozumiałem, miałeś okazję poobserwować jak gra ktoś ze znajomych?
Bo gdyby to był jakiś stream albo filmik na YouTube, to sam bym z ciekawością popatrzył... :)
avatar
Lexor: W skrócie: od czasu premiery miałem możliwość oglądania różnych streamerów przez "wiele godzin" - widziałem różne etapy gry, różne strategie, różne stopnie zaawansowania streamera w grę. Sam też zadawałem mnóstwo pytań, jeśli czegoś nie wiedziałem / nie rozumiałem, a teraz doszedłem do momentu, że częściej to ja im "pomagam". ;)
avatar
KillingMoon: Czytałem pod LH opinię (Awesome demo, but don't get overexcited, marca 7, 2021) z której wynikało, że rozbudzony przez demo apetyt na super rozbudowane i złożone drzewko rozwoju budowli i bonusów, wynikających z postawienia razem określonych konstrukcji, nie został zaspokojony.... Czy to tylko opinia kogoś ze zbyt dużymi oczekiwaniami i drzewko rozwoju jest spójne, kompletne i "rozłożyste", czy może daje się odczuć w nim brak, niedosyt, "niedokończenie"?
avatar
Lexor: Odpowiem tak, że to zależy od gracza, od jego indywidualnych wymagań co do tego typu gry. Ja uważam, że gra jest spójna (czyli jej jakość dość dobrze odzwierciedla cenę), ale przyznam, ze niektórzy gracze mogą czuć ten "niedosyt", szczególnie po ukończeniu fabuły gry, po której w zasadzie chyba nie ma już co robić.

Dla gracza, który jest obeznany z rogalikami może wydać się ona zbyt krótka (nie ma tu mowy o czasowym porównywaniu z np. Darkest Dungeon), z drugiej strony to może być swego rodzaju zaletą, bo jeśli wiemy co robić i potrafimy dobrze ocenić swoje możliwości to (co w sumie jest zaskakujące jeśli chodzi o ten typ gier) nie spędzimy zbyt dużo czasu na "grindzie". Gra ma też (patrząc z mojego punktu widzenia) dość proste zasady (tzw. "entry level" jesli chodzi o rogaliki) ale mimo to potrafi dostarczyć dużo zabawy - szczególnie stosowanie różnych nowych kombinacji, jakie pojawiają się wraz z postępem gry - nie ma ich co prawda zbyt dużo (w porównaniu do innych rogalików) ale ilość jest, imho, wystarczająca.

Jak dla mnie ma trochę zbyt dużo RNG, szczególnie jeśli chodzi o zdobywanie przedmiotów, ale to cecha większości rogalików, więc jestem do tego przyzwyczajony - tym bardziej, że ostatecznie, jeśli posiadamy już jakąś wiedzę o grze, nie będzie to miało aż takiego wpływu - jednak może przeszkadzać na początku.
Dziękuję za odpowiedź :) Sporo mi to rozjaśniło. Chyba dołączę do grona zainteresowanych tą grą (oczywiście, swoim zwyczajem, nie w premierowej cenie). Poszukam w wolnej chwili czasu streamów, żeby się też przyjrzeć :)
avatar
KillingMoon: Poszukam w wolnej chwili czasu streamów, żeby się też przyjrzeć :)
Jeśli obawiasz się "spoilerów" to uważaj na streamy - jak pisałem gra dla "znawców gatunku" może okazywać się dość krótka, więc już teraz te osoby które kupiły grę w dniu premiery (albo tuż po) mogą streamować końcówki fabularne.

Inna opcja to sprawdzenie wersji z tego linka: https://fourquarters.itch.io/loopathero-demo
avatar
KillingMoon: Poszukam w wolnej chwili czasu streamów, żeby się też przyjrzeć :)
avatar
Lexor: Jeśli obawiasz się "spoilerów" to uważaj na streamy - jak pisałem gra dla "znawców gatunku" może okazywać się dość krótka, więc już teraz te osoby które kupiły grę w dniu premiery (albo tuż po) mogą streamować końcówki fabularne.

Inna opcja to sprawdzenie wersji z tego linka: https://fourquarters.itch.io/loopathero-demo
Super! Dziękuję za link :) Właśnie myślałem, że recenzjach piszą o graniu w demo, więc trzeba by poszukać, a tu już nie muszę... Ostrzeżenie przed spoilerami bardzo cenne. A "krótkość" gry z perspektywy kogoś, kto nie ma kiedy zagrać nawet w najstarsze zakupy na GOGu, to nawet jawi się jako zaleta :)
Demo bardzo przyjemne.
Ktoś trafił na informacje jakie wymagania ma wersja dema na androida, bo nie udało mi się odpalić na starym tablecie, chyba z androidem 4.0?
Udało się komuś na andku wogóle odpalić?

ps
Demo jest bardzo uproszczoną wersją gry, przedstawia ogólną zasadę działania i pomysł w bardzo ograniczony sposób. Ale i tak można się przy nim lepiej i dłużej bawić niż przy niejednej pełnej grze.
Post edited March 15, 2021 by topolla
avatar
Lexor: Inna opcja to sprawdzenie wersji z tego linka: https://fourquarters.itch.io/loopathero-demo
Dzięki!! :D