It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
avatar
Kerebron: (Ta gra też znikła ze sklepu?! o_o Dobrze, że zdążyłem kupić.)
Znikła, znikła i to już dawno temu. Jeden z największych nieobecnych, którzy zniknęli z katalogu obok Duke Nukem 3D.
avatar
Kerebron: The Chronicles of Riddick, jak sądzę. :)

(Ta gra też znikła ze sklepu?! o_o Dobrze, że zdążyłem kupić.)
W rzeczy samej, chodziło o Kroniki Rydzyka :D

Ja nie zdążyłem kupić, ale mam Ucieczkę z Butcher Bay na płycie z CD Action i akurat w tym tygodniu przeszedłem, bo jakiś czas temu oglądałem filmy i sobie przypomniałem, a dawniej słabo chodziło na moim sprzęcie. Jezu, jakie to dobre, jedna z najbardziej immersyjnych gier w jakie grałem.
Drogą dedukcji doszedłem, że teraz moje PKP. :)
Proszszsz:

Darcie ryja na mumie zrobi z Ciebie początkującego kleryka.
Cusik nikt się nie kwapi nawet spróbować?

To stara gra (ponad 30 lat), ale bardzo znana - prawdziwy klasyk, który wręcz jest jednym z tytułów definiujących swoją kategorię. Niedostępna na GOG-u. Za to ma kilka darmowych portów i remake'ów, które pozwalają zagrać zarówno w praktycznie idealną kopię (mówię to z perspektywy setek godzin spędzonych przy oryginale :) ) lub włączyć sobie trochę zmian i ulepszeń.
avatar
Kerebron: Cusik nikt się nie kwapi nawet spróbować?

To stara gra (ponad 30 lat), ale bardzo znana - prawdziwy klasyk, który wręcz jest jednym z tytułów definiujących swoją kategorię. Niedostępna na GOG-u. Za to ma kilka darmowych portów i remake'ów, które pozwalają zagrać zarówno w praktycznie idealną kopię (mówię to z perspektywy setek godzin spędzonych przy oryginale :) ) lub włączyć sobie trochę zmian i ulepszeń.
To trudne, trzeba przyznać już próbowałem zgadnąć przy pierwszym wpisie. Ale może coś uda się wydedukować.

W której grze krzyczy się na mumie? To raczej gra przygodowa. Gry tu nie ma i ma ponad 30 lat (lata 80`) ale jest znana i ważna w swojej kategorii. Ostatnia podpowiedź. Czy to jest polska gra?
avatar
Kerebron: Cusik nikt się nie kwapi nawet spróbować?

To stara gra (ponad 30 lat), ale bardzo znana - prawdziwy klasyk, który wręcz jest jednym z tytułów definiujących swoją kategorię. Niedostępna na GOG-u. Za to ma kilka darmowych portów i remake'ów, które pozwalają zagrać zarówno w praktycznie idealną kopię (mówię to z perspektywy setek godzin spędzonych przy oryginale :) ) lub włączyć sobie trochę zmian i ulepszeń.
Chodzi o Final Fantasy 2150 Japan Extreme Edition?
Pamiętam, że tam było się mumią, i jakiś gościu na ciebie krzyczał i stał się klerykiem.
Powalona akcja, mówię Wam.
A tak na poważnie, obstawiam, że to był jakiś "Final", ale za cholerę w żadnego nie grałem, więc tylko zgaduję.

Edit: Poprawiono literówkę w wyrazie "Eztreme", by wyszła poprawna forma 'Extreme".
Post edited May 22, 2021 by Mateuszy
avatar
Seb3.7: To raczej gra przygodowa.
Nie. To cRPG.
avatar
Seb3.7: Czy to jest polska gra?
Nie. Amerykańska.
avatar
Mateuszy: Chodzi o Final Fantasy 2150 Japan Extreme Edition? (...) obstawiam, że to był jakiś "Final"
Nie i nie. :)

Standardowa drużyna jest czteroosobowa, w kwadratowym szyku; postacie można (i nawet często należy) zamieniać miejscami w tymże szyku.

Co do mumii - to tylko jeden z przciwników występujących w grze. Użyłem tej nazwy tylko przykładowo, choć zasadnie, z dwóch powodów: mumia jest pierwszym przeciwnikiem, jakiego spotykamy w grze oraz jest to chyba najmniej oryginalny przeciwnik (żeby trudniej było :] ), z którym możemy walczyć.
avatar
Seb3.7: To raczej gra przygodowa.
avatar
Kerebron: Nie. To cRPG.
avatar
Seb3.7: Czy to jest polska gra?
avatar
Kerebron: Nie. Amerykańska.
avatar
Mateuszy: Chodzi o Final Fantasy 2150 Japan Extreme Edition? (...) obstawiam, że to był jakiś "Final"
avatar
Kerebron: Nie i nie. :)

Standardowa drużyna jest czteroosobowa, w kwadratowym szyku; postacie można (i nawet często należy) zamieniać miejscami w tymże szyku.

Co do mumii - to tylko jeden z przciwników występujących w grze. Użyłem tej nazwy tylko przykładowo, choć zasadnie, z dwóch powodów: mumia jest pierwszym przeciwnikiem, jakiego spotykamy w grze oraz jest to chyba najmniej oryginalny przeciwnik (żeby trudniej było :] ), z którym możemy walczyć.
Dungeon Master
avatar
ssling: Dungeon Master
Lord Librasulus potwierdza. :)

Postać walcząca bez broni ma trzy możliwości ataku: Punch, Kick i War Cry, które podnoszą Ninja level postaci. War Cry dodatkowo podnosi Priest level, co jest bardzo przydatne do podniesienia liczby punktów many, zwłaszcza dla postaci z bardzo niskim lub zerowym poziomem many (np. Hissssa, Sonja, Halk).
To coś łatwego:
pogromcy pogromców duchów
avatar
ssling: To coś łatwego:
pogromcy pogromców duchów
Ghost Master? :)
avatar
Sarafan: Ghost Master? :)
No pewnie.
Czyli teraz ja. :)

Bardzo trudno było zdobyć te dusze, za to bardzo łatwo było je stracić.
avatar
Sarafan: Czyli teraz ja. :)

Bardzo trudno było zdobyć te dusze, za to bardzo łatwo było je stracić.
Dark Souls?
avatar
Mateuszy: Dark Souls?
Trafione. :) Twoja kolej.